עור מעורב - נכון או לא נכון?

אנו כבר יודעים שקיים סוג עור מעורב, אך ההגדרה לרוב מסתיימת בתיאור על תוויות מוצרי הטיפוח שלנו על עור שומני ועל כך שנדרשים עבורו פתרונות ייחודיים ובכך נגמר העניין. כן נפרט על צרכי סוג העור המורכב ביותר, עור מעורב!

TIP
1

עור מעורב הוא תמיד שומני

לא נכון: עור מעורב הוא...מעורב! משמעות הדבר היא שהוא גם יבש וגם שומני: ניתן למצוא בו אזורים יבשים (כמו הלחיים או הרקות) ואזורים שומניים (המצח, האף והסנטר). זהו סוג עור נפוץ למדי בקרב נשים בגיל 35-45. גם עור כהה נוטה לסוג זה.
TIP
2

קל לטפל בעור מעורב

לא נכון: עור מעורב הוא סוג העור המורכב ביותר! העור מפיק "שמנים רעים" שהופכים את אזור ה-T בפנים למבריק, את מרקם העור לעמום וגורמים להתרחבות נראית לעין של הנקבוביות, עקב תגובת השומנים בסבום לאוויר על פני העור. מעבר לאזור ה-T, העור נוקשה, יבש וללא לחות ושומן. לכן, חשוב לטפל בכל אחד מהאזורים בנפרד, עם מוצרים המותאמים לכל אזור. קיימים גם מוצרי "שניים באחד" שיכולים להעניק לחות לאזורים יבשים ולאזן אזורים שומניים.
TIP
3

עור מעורב יכול להיות זמני

נכון נזקי סביבה כמו זיהום, טבק, שמש או מתח וגורמים פנימיים (שינויים הורמונליים, שימוש בגלולות נגד היריון, מחלה או היעדר שינה), עשויים לגרום עור רגיל ואפילו יבש, לפתח אזורים שמנוניים ועם פגמים. לא צריך להיבהל: זהו מצב זמני. כל מה שצריך לעשות הוא לטפל בגורמים המשנים את עורך.
TIP
4

עור מעורב עשוי להיות רגיש

נכון עור מעורב עשוי להיות שברירי וזקוק לתשומת לב מיוחד כמו כל סוג עור אחר, אם לא יותר. בעת תחושת מתח או גירוי, הוא עשוי להגן על עצמו על ידי ייצור עוד סבום. לכן, חשוב שננקוט בצעדים המתאימים כדי למנוע את המצב: בלי מים חמים או קרים מדי, טיפולי פילינג קשים, מוצרים המכילים אלכוהול, מים קשים או סבון מוצק. וכשיוצאים אל השמש, לא לשכוח מקדם הגנה.
TIP
5

עדיף לא למרוח יותר מדי קרם לחות על עור מעורב

לא נכון: העובדה שעור מעורב מפריש כל כך הרבה סבום אינו אומר שלא צריך להעניק לו לחות. אפשר פשוט להתאים את המוצר לצרכי העור ולבחור במוצר "לעור מעורב" שיספק לחות אך יסיר ברק שומני מהעור. בלילה, מומלץ ללכת על מוצר עשיר יותר שיספק לחות עמוקה ויזין את העור, אך חשוב שנוודא שהוא אינו קומדוגני. ניתן להשתמש גם במסכת ניקוי לטיפול באזור ה-T או במסכת לחות לאזורים היבשים. ניתן למרוח גם את שני הסוגים באזורים שונים