קמטים ראשונים: כך נפעל, ללא פאניקה!

כשזה מגיע לקמטים הראשונים, החוויה עשויה להיות שונה מאדם לאדם: חלקנו נבחין בסימני התבגרות לראשונה כבר בשנות ה-20 ואחרים רק זמן רב לאחר מכן. אין צורך להיבהל: ניתן לנקוט במספר פעולות למאבק בקמטים הראשונים!

TIP
1

פגעי הזמן הם בלתי נמנעים

תהליך התבגרות העור הוא בלתי נמנע. הגורם העיקרי לכך הוא, מן הסתם: הזמן החולף. בנוסף קיימים כמובן גורמים גנטיים, סביבתיים והנובעים מאורח החיים שלנו. גם משטר טיפוח העור שלנו ישפיע משמעותית על כך. חלקנו לא נבחין בקמטים ראשונים עד גיל 35, אך עבור רובנו, הסימנים הראשונים יופיעו כבר בגיל 25. עם הגיל, הגוף מייצר פחות ופחות קולגן ואלסטין, שני חלבונים המעניקים לעורנו את המוצקות והאלסטיות שלו. הקמטים הראשונים שלנו יהיו לרוב בצדי העיניים ומתחתיהן. אנו נוטים לשכוח שקמטים קשורים לרוב לעור יבש. אלו קווי היובש הידועים לשמצה. העור מתייבש יותר בקלות ומנגנון התחדשות התאים פועל ביעילות מופחתת. לכן, זהו הזמן לעבור למצב אנטי-אייג'ינג!
TIP
2

כיצד איאבק בקמטים הראשונים שלי?

הדרך העיקרית לשמור על עור בעל מראה צעיר היא פשוטה: שמירה על לחות! זהו החלק המרכזי ביותר שעליך להקפיד עליו במשטר טיפוח העור כדי להיאבק בפגעי הזמן: עורך יישאר יפהפה ובעל מראה צעיר. קרם לחות יטשטש את הקמטוטים והקמטים הראשונים וימנע מהם לחזור. מומלץ להשתמש בתכשירים לטיפוח העור עם נוסחה העשירה בנוגדי חמצון, שיספקו הגנה יעילה מפני הרדירלים החופשיים האחראים להתבגרות העור, וברכיבי אנטי-אייג'ינג. אנו ממליצים על פרוקסילן שיספק אפקט מתיחה לרקמות, חומצה היאלורונית שתעשיר את העור בלחות ותסייע בטשטוש קמטים ו-LHA להחלקת העור. וכמובן, להגן על עצמך מהשמש - בקיץ ובחורף, בחוף, בהרים ואפילו בעיר. קרני ה-UV המזיקות מאיצות את תהליך התבגרות העור ומגבירות את הופעת הקמטים, הקמטוטים וכתמי הפיגמנטציה וחשוב שנימנע מחשיפה להן. אין צורך להשתמש בקרם לילה לפני גיל 20, אך תכשיר לעיניים עשוי להיות שימושי. הקמטים הראשונים נוטים להופיע באזור עדין זה של הפנים, הדורש טיפול ספציפי.