שקיפות אודות ההשפעה של המוצרים שלנו על הסביבה

אנו, בלוריאל פריז מחויבים לשקיפות אודות המוצרים שלנו. אנו משפרים ללא הרף את מידת ההשפעה של המוצרים שלנו לכל אורך מחזור החיים שלהם, כולל היבטים הקשורים בתרכובות, באריזות ובאופני הייצור והשימוש, ואנו שואפים לאפשר שקיפות ולהעניק לכם גישה לנתונים אלה כך שתוכלו להגיע לבחירות צריכה המיטיבות עם כדור הארץ שלנו.

{ "@context": "http://schema.org", "@type": "VideoObject", "name": "לוריאל למען העתיד", "description": "המניספט שלנו ", "thumbnailUrl": "https://www.loreal-paris.co.il/-/media/project/loreal/brand-sites/oap/emea/il/brand-section/for-the-planet/pil/environmental-impact-video-img.jpg?rev=f953254a97c54b458de87743a0248a0a", "uploadDate": "2024-02-03T14:04:35+00:00", "embedURL": "https://www.youtube.com/embed/eKdXtYIEbaY" }

ההשפעה של המוצרים על הסביבה

דירוג ההשפעה הסביבתית מעניק הבחנה מדויקת של מידת ההשפעה של מוצר תוך התחשבות ב-14 גורמי השפעה הקשורים לאיכות הסביבה*, דוגמת פליטת גזי חממה, מחסור מים, החמצת אוקיינוסים או השפעה על המגוון הביולוגי. ההשפעות נמדדות בכל שלב במחזור החיים של המוצר ומחושבות על ידי בחינה הכוללת, לצד בחינת המקור ואופני הייצור וההובלה, גם את מאפייני השימוש על ידי הצרכנים ויכולת המיחזור של האריזה תוך הצגת מידע זה באופן ברור.

* פחמן, מחסור במים, רעילות מים מתוקים, איטרופיקציה של מים מתוקים, איטרופיקציה ימית, החמצת מים, דלדול משאבי מאובנים ומינרלים, שינויי קרקע, איטרופיקציה יבשתית, חלקיקים, רעילות דרך הסביבה, קרינה מייננת, דלדול אוזון והיווצרות פוטוכימית

מדידת ההשפעה לכל אורך חיי המוצר

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.loreal-paris.co.il/transparency-on-environmental-impact" }
תרשים המציג את האופן בו אנו מודדים את ההשפעה הסביבתית של המוצר

אודות המתודולוגיה שלנו

המתודולוגיה הזו המשמשת לקביעת דירוג ההשפעה על הסביבה מתאימה לתקנים האירופיים בנושאי "טביעת רגל של מוצר סביבתי", שנועדו לצמצם את ההשפעה של סחורות ושירותים על הסביבה תוך נקיטת גישה מרובת קריטריונים. בנוסף, הנתונים מאומתים על ידי מבקר חיצוני בלתי תלוי, Bureau Veritas Certification, המוכר ברחבי העולם.

לקריאת מידע נוסף אודות המתודולוגיה ❯

עיינו בהצהרת האימות מאת Bureau Veritas ❯

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.loreal-paris.co.il/transparency-on-environmental-impact" }
לוגו של Bureau Veritas

מילון מונחים

טביעת רגל פחמנית

כמות פליטת גזי החממה (CO₂) הנפלטת לאורך מחזור החיים של המוצר, כלומר במהלך יצירת המרכיבים, ייצור האריזות, ייצור המוצר המוגמר, ההובלה, השימוש במוצר וניהול פסולת האריזות שלו.

האם ידעתם?

בממוצע, 70% מטביעת הרגל הפחמנית של שמפו מגיעה מהאנרגיה הדרושה לחימום המים במקלחת.

הטיפ של מומחי ELVIVE

על ידי הפחתת טמפרטורת המים במהלך שטיפת השיער בשמפו, תוכלו בפשטות לשטח את קוקטילת השיער, לשפר את ברק השיער ולסייע בצמצום ההשפעה על הסביבה.


טביעת רגל מימית

כמות המים המשמשת לאורך כל מחזור החיים של המוצר, כלומר כולל המים המשמשים במהלך יצירת הרכיבים, ייצור האריזות, לייצור המוצרים המוגמרים במפעל, במהלך השימוש במוצר (למשל מקלחת) והמים הדרושים לטיפול בשפכים.

האם ידעתם?

בממוצע, 60% מטביעת הרגל המימית של שמפו או מרכך משויכת לשלב השימוש! זו הסיבה שאנו פועלים לשיפור יכולת השטיפה של השמפו והמרככים שלנו. תוכלו גם לבחור במרככים שניתן להשאירם, שלרוב טובים יותר לכדור הארץ.

הטיפ של מומחי ELVIVE

תוכלו לבחור לחסוך במים ביתיים בהמון דרכים עם מוצרי Elvive הודות לפיתוח אפשרות ניקוי ללא שטיפה ומוצרים שניתן להשתמש בהם ללא צורך בשטיפה מוקדמת. ניתן להשתמש בשמפו היבש שלנו על מנת לדחות את מועד השטיפה הבאה ובסרומים שלנו המותירים את השיער רענן וקל לעיצוב בין השטיפות.


מפעלי ייצור אחראיים

מפעל ייצור שמצמצם שנה אחר שנה את פליטת גזי החממה (CO₂), את צריכת המים, ייצור הפסולת, ושתורם לפיתוח תעסוקה מקומית - במיוחד לאנשים במצבים כלכליים פגיעים - ולגישה ולהכשרה לעובדי המפעל.

האם ידעתם?

מפעלי לוריאל פריז מחויבים לעשות שימוש ב- 100% אנרגיה מתחדשת עד שנת 2025, ואנו מחויבים להפוך למפעלי waterloop עד שנת 2030, כלומר שכל המים שבהם יעשה שימוש לצרכי תעשייה יהיו מים מוחזרים, ממוחזרים ובשימוש חוזר בלולאה.


נייר/קרטון מאושר על ידי ™FSC או PEFC*

הנייר או הקרטון המשמשים באריזת המוצר מגיעים אך ורק מיערות המנוהלים בצורה אחראית, באופן המגן על המגוון הביולוגי, והם בעלי הסמכה בלתי תלויה מאת ™FSC.

האם ידעתם?

בלוריאל פריז, כל קופסאות הקרטון ועלוני ההוראות שלנו, ללא יוצא מן הכלל, עשויים מנייר וקרטון שקיבלו אישור ומקורם ביערות המנוהלים להגברת הקיימות.

*FSC™ (מועצת ניהול יערות), PEFC (תכנית לקידום אישור יערות)


חומרים ממוחזרים

חומרים המיוצרים מחומרים ממוחזרים אחרים.

האם ידעתם?

אנו, בלוריאל פריז, מחויבים להבטיח שעד 2030, המקור של אריזות הפלסטיק יהיה ממקורות ממוחזרים או ממקורות מתחדשים: אף אריזה לא מיוצרת ישירות מפלסטיק בתולי.

הטיפ של מומחי ELVIVE

אנו במוצרי Elvive של לוריאל פריז, מחויבים לטפל בפסולת הפלסטיק במוצרים לחדר האמבטיה ומסיבה זו קרוב ל-100% מבקבוקי השמפו והמרכך שלנו* עשויים מפלסטיק ממוחזר. האם ידעתם שגם בקבוקים אלו משמשמים למחזור? משום שכדור הארץ שלנו שווה את זה.

* לא כולל מכסים, אולם אנו בתהליכי חיפוש פתרון בר-קיימא בתחום זה.


ניתן למחזור

רכיבים שניתן - היכן שהתשתית מאפשרת - לאסוף ולטפל בתהליך תעשייתי מיוחד על מנת לייצר חומר חדש.*

* בהתאם להגדרה של קרן אלן מקארתור לגבי יכולת המיחזור העולמית בקנה מידה ובפועל.

האם ידעתם?

אנו מחויבים להבטיח שעד שנת 2025 כל אריזות הפלסטיק שלנו יהיו ניתנות למילוי חוזר, למחזור או לשמש בקומפוסט. כיום, כל בקבוקי השמפו והמרכך שלנו מוכנים למיחזור.*

* לא כולל מכסים, אולם אנו בתהליכי חיפוש פתרון בר-קיימא בתחום זה.

הטיפ של מומחי ELVIVE

במספר הולך וגדל של מוצרי Elvive ניתן למצוא הוראות מיון אריזות על גבי המוצרים על מנת לסייע לצרכנים שלנו לאמץ את שיטות המיון המתאימות.


דיני עבודה: 4 העקרונות של האו"ם בנושא זכויות עבודה

כל הספקים הישירים של מרכיבי המוצרים של לוריאל פריז מחויבים לכבד את העקרונות הבסיסיים של האו"ם לגבי דיני עבודה:

  • זכותם של עובדים להתאגד בחופשיות ולנהל משא ומתן קיבוצי.
  • ללא עבודת כפייה או חובה.
  • אין עבודת ילדים.
  • אין אפליה בין עובדים.

האם ידעתם?

החל משנת 2006, קבוצת לוריאל עורכת באתרים שלה ביקורת בנושאי חברה, הנערכת באופן שיטתי על ידי צדדים שלישיים מוסמכים.


ספקים המחויבים להכללה חברתית

ספקים של מרכיבים ואריזות המספקים גישה לעבודה ושכר מחיה לאנשים בקהילות שהינן פגיעות מבחינה חברתית ו/או כלכלית, שכן הם לוקחים חלק בלפחות אחת מתוכניות הסולידריות של קבוצת לוריאל.

למידע על תוכנית L'Oréal Solidarity Sourcing ❯

האם ידעתם?

כיום, הגידול של חלק מהמרכיבים הצמחיים שלנו, דוגמת שמן ארגן, חמאת שיאה וסנטלה, מסייע לקהילות המקומיות באמצעות הענקת תנאי עבודה הוגנים, שוויון הזדמנויות בעבודה ושיטות חקלאות המכבדות את הסביבה והמגוון הביולוגי.


{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.loreal-paris.co.il/transparency-on-environmental-impact" }
{ "@context": "http://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type":"ListItem", "position": 1, "item": { "@id": "/", "name": "עמוד הבית" } } , { "@type":"ListItem", "position": 2, "item": { "@id": "https://www.loreal-paris.co.il/transparency-on-environmental-impact", "name": "Transparency on Environmental Impact" } } ] }