טיפוח העור בזמן היריון: כיצד למנוע כתמי עור בזמן ההיריון

החדשות הטובות הגיעו וההתרגשות בשיאה. לצד השמחה הגדולה, הבחנת במראה בכתמים כהים על פנייך... אינך לבד - 70% מהנשים ההרות מפתחות מסכת היריון שהיא כתמי עור בזמן ההיריון. אז כיצד ניתן למנוע זאת?

TIP
1

מהי מסכת היריון?

מסכת היריון, המכונה כלואזמה, נוטות להופיע בין החודש הרביעי והשישי. הכתמים החומים עשויים להשתנות בגוונם ולרוב מופיעים על המצח, הלחיים והשפה העליונה. הם מודגשים, אחידים בצורתם ולרוב סימטריים. שכיחות התופעה משתנה מאישה לאישה - נשים כהות שיער נוטות לסבול מהתופעה יותר מבלונדיניות. הסבירות להתמודד עם מסכת הריון תלוי בסוג העור.
TIP
2

מה גורם למסכת הריון?

בזמן ההריון, גופנו מייצר כמות מוגברת של אסטרוגן שבתורו מגביר את ייצור המלנין. כימיקל זה האחראי על ייצור פיגמנטים, מגיב לחשיפה לאור השמש וגורם להופעת כתמים כהים. חשיפה העור לשמש מעלה משמעותית את הסיכון להתפתחות מסכת הריון. משך זמן החשיפה לשמש ישפיע על ייצור המלנין ועשוי לגרום לכלואזמה. בשילוב עם גורמים גנטיים ואורח החיים, התופעה עשויה גם להחמיר - טיפולי פילינג קשים ידועים גם הם כגורמים מרכזיים.
TIP
3

כיצד למנוע היווצרות מסכת הריון?

הדרך הטובה ביותר להימנע מהופעת כלואזמה היא להגביל את זמן חשיפת הפנים לשמש בזמן ההריון. יש לכסות את הראש והפנים בעת חשיפה לשמש, בעיר או בחוף הים! גם כמות מועטה של אור שמש ישיר יכולה לעורר את התופעה איש לא מצפה ממך להעביר את כל ההריון בחושך, אך על ידי שמירה על כמה צעדים ניתן לשמור על עצמך טוב יותר: חבשי כובע בעת יציאה מהבית והשתמשי באופן קבוע במקדם הגנה גבוה (50 הוא אידיאלי), חזרי על השימוש כל שעתיים וטפלי בעצמך עם קרם נגד פיגמנטציה.
TIP
4

מסכת הריון לאחר לידה

אם מסכת ההריון כבר מופיעה, אין טעם לחפש בנרות אחר פתרון. לרוב, מסכות הריון נעלמות תוך כ-6 חודשים לאחר הלידה. עם זאת, אם הכתמים אינם נעלמים, תמיד אפשר להיוועץ ברופא עור. הם יוכלו להמליץ לך על קרמים, טיפולי פילינג וסרומים יעילים המתאימים לסוג העור שלך.