טיפים לעור מזדקן: איך לשמור על עור מתוח?

ככל שחולפות השנים, קמטים מהווים מטרד, העור מאבד את גמישותו, ומתחיל להיות רפוי. להלן מספר טיפים מהירים נגד הזדקנות העור למתיחת הפנים שלך:

טיפ
1

למה זה קורה?

מתחת לאפידרמיס (שכבת העור החיצוני המונע חדירת מזהמים) נמצא הדרמיס. שכבת עור זו עבה פי ארבע מהאפידרמיס ויוצרת שכבה עמידה המורכבת מאלסטין, קולגן וחלבונים, המעניקה לעור את גוונו וגמישותו. עם הגיל והירידה באסטרוגן שקשורה לגיל המעבר, ייצור הקולגן מאט וקווי מתאר הפנים מתחילים להשתנות. העור נהיה דק יותר, רפוי ומאבד את גמישותו, בעוד מופיעים בו קמטוטים וקמטים יותר עמוקים.
TIP
2

חומצה היאלורונית, החברה הכי טובה החדשה שלך

חומצה היאלורונית נמצאת באופן טבעי בעורו של גוף האדם. היא מבטיחה רמת לחות נכונה של האפידרמיס, המגבירה את זרימת הדם ומעודדת חידוש תאים. בדרמיס, היא מנפחת את המטריצה ​​החוץ-תאית, ומשמשת כחומר המחבר בין אלסטין לסיבי קולגן. היא גם עוזרת לגוף לסנתז את שתי המולקולות הללו, ומעניקה לעור מראה חלק ומתוח. ככל שהזמן חולף, הסינתזה של חומצה היאלורונית פוחתת מאוד והיא נוצרת באיכות ירודה יותר. כדי לפצות על אובדן המוצקות הנגרמת מכך, וודאי כי שגרת טיפוח העור שלך כוללת מוצרים בעלי מרכיב חשוב זה. תוכלי למצוא את החומר בסרומים, קרמי לחות ומסכות פנים.
טיפ
3

שגרת אימוני פנים

בפנים יש מעל 50 שרירים, אשר יאבדו את הטונוס עם הגיל. שגרת אימוני פנים תגביר את זרימת הדם והמים בגופך ותעודד סינתזה טבעית של חומצה היאלורונית, וכן החזרת טונוס לשרירים. נסי להזיז את הפה והפנים כדי להשמיע צלילים מסוימים; תסתכלי על התקרה תוך כדי אמירה "אההה", לחצי את השפתיים יחד ונשפי נשיקה ארוכה, מתחי חיוך רחב ואומרי "אייי", בהי בחוזקה ואומרי "או" ולבסוף, קמטי את מצחך חזק תוך כדי אמירה "יו". עשי זאת חמש פעמים מול המראה והחזיקי כל תנועה למשך חמש שניות.
טיפ
4

עיסוי פנים

שימוש בכלי עיסוי פנים, כמו כדורי רולר, כבר מזמן נפוץ במזרח הרחוק להחזרת המראה הצעיר והמתוח של העור. שימוש קבוע יכול לסייע במתיחת והחזרת טונוס לעור רפוי, הפחתת קמטוטים וחידוד תווי הפנים. הם גם מרגיעים להפליא, ויכולים לעזור להקל על כאבי ראש. אם הינך מעדיפה לא להשתמש בכלי, הידיים שלך יכולות לעשות עבודה טובה באותה מידה ולהחזיר את הטונוס לעורך. בעת מריחת קרם הלחות או השמן, הקפידי לעסות אותו פנימה, ולהחדיר בעדינות בתנועות מעגליות את הקרם לקו הלסת ולחלק התחתון של הפנים עם האגרופים כדי להגביר ולעודד את זרימת הדם.