קרם הגנה - המדריך הקצר לשימוש נכון

החופשה מתקרבת במהירות - הגיע הזמן להצטייד בקרם הגנה! אבל באיזה מהם כדאי לבחור על מנת להבטיח הגנה מיטבית מבלי שישפיע על ברק עורך?

TIP
1

מהו SPF?

SPF הינו מדד המייצג את יכולתו של התכשיר להגן על עורך. יתכן שתיתקלי במושג "תכשיר הגנה מפני השמש", אך כיום רוב המוצרים נושאים את הכיתוב "SPF ."SPF הינו תקן תעשייתי, כלומר כל יצרני קרם הגנה משתמשים באותו מושג. מספרים כמו 15, 30 ו-50 מתייחסים לרמת ההגנה מפני קרני UVA ו-UVB. מבחינה טכנית, קרם הגנה חייב להיות מסוגל לספק רמה של הגנה נגד קרני UVA שהיא לפחות 1/3 מהמספר שצוין. לדוגמה, SPF 30 חייב להבטיח הגנה מפני קרני UVA שהיא לפחות 10.
TIP
2

אנו ממליצים לך לבחור ב-SPF בין 30 ל-50.

ואל דאגה, קרם הגנה עם SPF 50 לא מונע ממך להשתזף! אם יש לך עור בהיר מאוד או שקשה לך להשתזף, קרם הגנה עם SPF 50 הוא הכרחי. לאחר שבוע של חשיפה לשמש, תוכלי לרדת ל-SPF 30. הדרך הטובה ביותר להשתזף היא בהדרגתיות! אם את כבר קצת שזופה, אפשר להתחיל עם SPF 30, אך דאגי שתמיד יהיה לך SPF 50 בתיק. עדיף להיזהר מאשר להצטער - תצטרכי אותו אם העור שלך מתחיל להישרף. בכל מקרה, SPF 30 הוא רמת ההגנה המינימלית אם את רוצה להגן על העור שלך ולמנוע הזדקנות בטרם עת. וזה נכון לעורות בהירים וכהים כאחד.
TIP
3

האם SPF 50+ יגן על עורי במהלך כל היום?

ממש לא! למרות ש-SPF 50 מגן על העור בצורה יעילה מפני קרני UV, הוא לא לגמרי מונע מקרני השמש להגיע לעורך! רופאי עור מסכימים - אפילו עם SPF כה גבוה, חשוב למרוח מחדש קרם הגנה כל שעתיים ומיד לאחר השחייה. יש מחקרים המראים שאפשר להוריד את רמת ה-SPF לאחר 4 ימי חשיפה לשמש.
TIP
4

מה עם מקדמי הגנה?

הפסיקו לשווק מקדמי הגנה בבריטניה בשנת 2006. זהו חוק של האיחוד האירופי. אז מה אם רשום על קרם הגנה שהוא מקדם הגנה? זה לא נכון! התקנות האחרונות אסרו את השיווק של כל מקדם הגנה עם SPF מתחת ל-6.