10 טעויות נפוצות בעת מריחת קרם הגנה

כולנו יודעים שמריחת קרם הגנה היא הדרך הטובה ביותר להגן על העור מפני קרני ה-UV. אבל מריחת קרם הגנה אינה פשוטה כמו שניתן לחשוב! מזהה אחת מהטעויות הנפוצות הללו?

טיפ
1

למרוח קרם הגנה רק פעם אחת במהלך היום

אם יש לך עור בהיר מאוד, עליך למרוח קרם הגנה לפחות כל שעתיים, בעוד שמספיק למרוח כל שלוש עד ארבע שעות לבעלות עור בצבע זית או שחור. מרחי גם קרם הגנה לאחר שחייה, גם אם הנך משתמשת בפורמולה עמידה במים.
טיפ
2

להשתמש בכמות קטנה מדי

חשוב להגן על כל האזורים החשופים לשמש, אז אל תפחדי להמשתמש בכמות מכובדת של קרם הגנה. לא להתקמצן!
טיפ
3

לא לבחור ב-SPF המתאים לעורך

אל תבחרי בהכרח בקרם ההגנה הראשון שמופיע על המדף: חפשי את קרם ההגנה המתאים לסוג עורך; למשל, בחרי ב-SPF גבוה יותר אם את נוטה לקבל כוויות שמש בקלות. עם זאת, עבור רוב האנשים, SPF 50 אינו נחוץ; SPF 30 בדרך כלל מספיק.
טיפ
4

להמשתש בשאריות קרם הגנה של השנה שעברה

אורך חיי המדף הממוצע של קרם הגנה הוא שנה, מפני שכעבור שנה, החומרים אינם פעילים יותר. כדי להיות בטוחה שהינך אכן מגנה על עורך מפני כוויות שמש, אל תשתמשי בקרם הגנה מהשנה שעברה.
טיפ
5

לא להגן על הידיים שלך

כפות הידיים שלנו עלולות להסגיר את גילנו, ולכן זקוקות לתשומת לב רבה. מרחי מחדש קרם הגנה בכל פעם שאת שוטפת את ידייך. מומלץ גם לבחור בקרם ידיים שמעניק לחות תוך כדי הגנה מפני השמש.
טיפ
6

למרוח קרם הגנה רק ברגע שחם לך

עורות כהים יותר רגישים לאור השמש כמו עורות בהירים יותר. עם זאת, קשה יותר לזהות נזקים מקרני UV על עור כהה, לכן חשוב להגן היטב על עורך.
טיפ
7

להניח שעור כהה לא צריך הגנה

עורות כהים יותר רגישים לאור השמש כמו עורות בהירים יותר. עם זאת, קשה יותר לזהות נזקים מקרני UV על עור כהה, לכן חשוב להגן היטב על עורך.
טיפ
8

לא למרוח קרם הגנה בימים מעוננים

למעשה, 80% מאור השמש עובר בין העננים. אז ביום בהיר כמו ביום גשום, מרחי קרם הגנה.
טיפ
9

להשמתמש בקרם הגנה המסנן את קרני ה-UVB בלבד

קרני ה-UVA גם מאוד מסוכנות... כמה קרמי הגנה מגנים מפני קרני אינפרא אדום, כמו גם מפני UVA ו- UVB. אנו ממליצים לך לבחור בקרם הגנה באמת איכותי; כי אין דבר כזה זהיר מדי!
טיפ
10

לחשוב ששימוש בקרם הגנה לבד מספיק

את מכירה את האמירה, "אין דבר כזה שמש חזקה מדי". לא? האמת שגם אנחנו לא שמענו אף אחד אומר את זה, אבל בכל מקרה, לא רעיון טוב להשתזף כשהשמש הכי חזקה, בין השעות 12:00-16:00. חבשי כובע, גם אם מרחת קרם הגנה, ונסי להימנע מהיחפשות לשמש בשעות הצהריים.